Ugrás a fő tartalomra

Évzárás…összegzés

Mint a legtöbb minden, ez is divat lett. Zárjuk le az évet magunkban, és összegezzünk, mit értünk el. 


 

Ismét ünneprontó leszek, vagy értetlen….

Ezt senki nem teszi meg év közben, vagy egy projekt után? Miért kell megvárni az Év végét, vagy az elejét? Szerintem havonta is lehet összegezni, de akár hetente is, hogy valahogy sikerült éppen túlélni, vagy végre befejeztünk valamit, vagy éppen de jó valaminek vége lett, vagy juhu, éppen el tudunk kezdeni bármit. Miért kell ehhez megvárni, az év végét? És kérdezem, de csak csendben, múlt januárban hogy is volt? Emlékszik valaki? Na jó, lehet épp a január megvan, de mondjuk a március? Hogy hogy volt, mit terveztünk, végig tudtok gondolni egy egész évet, csak úgy spontán?

És kb, ugyanezeket írnám a fogadalomtételre is. Miért várunk január 1-ig?

Ha reálisak vagyunk, év közben is megy az összegzés/fogadalomtétel, és akkor legalább van sok siker, és gondolom sok kudarc is, és sok fejlesztendő terület. De súgok egy picit: ezt mindig a helyzet adja és nem az, hogy éppen hétfő van, vagy a hónap első napja. Hanem hogy épp megütközünk egy falban, és eldöntjük, változtatunk. Éppen nem érezzünk jól magunkat a bőrünkben, akár azért mert éppen esős idő volt, és bekuckóztunk, szerelmes filmeket nézve csokit kajálva, és plusz kilók jöttek fel; vagy éppen azért mert megbántottunk valakit a nem helyes viselkedésünk miatt; vagy éppen mi bántódtunk meg, mert túlságosan kitártuk a szívünket…

És akkor jönnek, az „Én soha többet”, És holnaptól fogyózom”, „többet ilyet nem csinálok” kezdetű mondatok, fogadalmak, és összegzések, amiket nem mondunk ki, csak tudat alatt ott vannak. Hiszen adott helyzeteken, állapotokon változtatni szeretnénk és ezekre az elhatározásokra egy legalább belső összegzés során jutottunk: Mennyire meghíztam, mennyire megbántottam, mennyire megbántott és hasonlók.

És akkor most jelezném minden kedves soraimat olvasóknak, hogy szerintem ez így okés. Elemezzük az életünket, összegezzünk ha kell, és változtassunk ha kell, naptól, hónaptól függetlenül. Mert minden egyes ilyen után, ünnepelni is lehet. És kell is. Ez egy picit kötelező része a dolognak, aztán majd magától menni fog. Apró összegzésekkel, következtetésekkel kezdjünk, és apróbb változtatásokkal, és jöhetnek az apró megünneplések is.

Kezdjük ott, hogy leírod minden nap, miért vagy hálás. Jó lenne legalább 3 dolgot leírni, de lehet az elején ez nehéz lesz. Mert nagyon agyalni kell. De ide tartozik az is mondjuk, hogy késve indultál, mert vissza kellett menni az ernyődért, és mégis időben beértél…. Ezért is lehetsz igazán hálás. Nem kell hatalmas dolgokra gondolni, viszont 3-nál meg kell állni, hogy értékelni tudd őket.

Ez abban segít, hogy egy idő múlva rájössz, nem annyira szar az életed, mint gondolod.

Heti rendszerességgel kérdezd meg magadtól, és persze írd le, mit tettél magadért? Olyan dologra kell gondolnod, amit tényleg csak magadért tettél (anyák hatalmas hátrányban), azaz csúnyán mondva, csak Neked volt hasznod belőle. És itt sem kell nagyon komplikált dologra gondolnod. Kedd este végre leültél olvasni és töltöttél egy pohár bort magadnak, vagy magadra zártad az ajtót és vettél egy nagy habos fürdőt (kádasok előnyben).

Rá fogsz kapni az ízére és eljön az a pillanat, amikor már le sem kell írnod. Mert egyrészt nyitott leszel a körülötted lévő jó dolgokra, másrészt megteszed magadért, mert foglalkozol magaddal. És ez már pont elég, hogy jobban érezd magad.

Szóval ne várd meg a következő január elsejét, mert sokmindenből kimaradsz…..

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Bumble 1.2

  És akkor jöjjenek az első tapasztalatok a randiappal kapcsolatban: Úgy látom, hogy attól, hogy valaki bejelöl engem, és én is bejelöltem őt, és chat-et indítok, az semmit nem jelent. Ez nekem azért furcsa, mert elvileg ez app azért van, hogy ismerkedj, tehát mondhatni várod mi történik, látod, hogy valaki like-olt, látod, hogy valaki írt, de akkor miért nem veszed ezt figyelembe? Ezt még nem értem. Bár, ma kaptam erre egy rövid választ a threads-en: mellettem beszélget 6 másikkal. És ezzel nekem nincs bajom, mert éppen pont 6 chatben vagyok benne. De Én ha úgy van, mind a 6-al tudok egyszerre csevegni, még az offline életem ellenére is. Multitasking….. Túllépek ezen. De a pasik nem túl aktívak ilyen téren. Mondhatnám, akkor hagyjuk is, végülis ez is egy jel nem? És akkor lássuk a vidámabb felhozatalt. Van bio, amit nem kötelező kitölteni, de vannak, akik igenis élnek ezzel a lehetőséggel:     Alapvetően kolléganőm azt mondta, figyú legalább kreatívak, ami ...

AppRandi 2 és 4

Csendben voltam, mert gondoltam hátha alakul a dolog, de ma lezárásra került, így kiérdemelte itt a pozíciót, hogy írjak róla.  Innen folytatom: És akkor ma este randi 2, két fekete ponttal indulásos lesz, kíváncsi leszek. A két fekete pontot a következőkkel érdemelte ki: 1, az este hetes találkozót áttette fél 10-re.   2, Majd találunk valami nyitva lévő helyet a király utcában, mondta kiérdemelte a másodikat. Így indultam neki, de úgy voltam vele, rajtam ne múljon már ez, tényleg nyitott vagyok kompromisszumra képes. Így aztán fél 10 Liszt Ferenc tér. Legalább időben érkezett már ez is valami. Viszont farmer rövidnaci, mintás póló, sportcipő.  Ez nekem azért furcsa, mert okés, hogy ilyen esetleg a hétköznapokban, és ezzel nincs is bajom, de ez egy első randi, ahol magadból a maxot hozod ki.  Mert ha meg így nézem, ez a max és ennél már csak lentebb van, akkor jaj.   De okés, ne kötözködjek este fél 10-kor. Viszont megjegyzésre került, mennyire csinos...

Énállapot

  Ez a randiapp, és az univerzum küldött podcastjai elmélkedésre késztetnek, mint mindig minden nagyjából. De lefordítva: az énállapot a jelenlegi életemre, meg egyébként is az életemre.  Azt vizsgáltam, egy-egy végre elindult chatelésben mi az, amire úgymond ugrom, vagy rosszul esik és miért, és mire ugrik a másik, és annak vajon mi lehet az oka? Eric Berne az egyik nagy kedvencem, az emberi kapcsolatokat vizsgálta. És bocsi, de lehetnek átfedések a posztjaim között, mert azt a témát már tuti érintettem, de nem ilyen megközelítésből. Tegnap, ahogy a podcastet meghallgattam, olyan agyvillanásom volt megint, hogy szinte füst szagot is éreztem. Tehát van ugye a három alap énállapot: Szülő/ Felnőtt/Gyerek. Hol/mikor/ melyiket vesszük fel, de alapvetően befolyásolja azt, hogy mit hoztuk gyerekkorból. Nagy összességében ezt mindenre elmondható, tudom, hogy uncsi, de szülőként nem tudom ezt ismételgetni, bár lassan szinte semmiben nem tudom befolyásolni a majdnem felnőt...