Ugrás a fő tartalomra

A másik játék

 

A másik játék: a BAD People

 

Ezt a játékot fiatal srácok kreálták, és borzasztó 5letes egyébként, és ahogy a kérdéseket elolvassa az ember, rá is jön, hogy ez csak egy bepiált este lehetett kigondolni. Fokozták a dolgot, a coronavírus alatt, mert tettek elérhetővé letölthető verziót, és készítettek kifejezetten covid időszakban aktuális kérdéseket is. Ezek egy része most is használható csak múlt időben.

Mondanom sem kell, hogy ezt csak akkor szabad játszani, ha a társaság nem sértődékeny. Aki az, inkább foglalkozzon más dologgal. Másik opció, hogy akkor kerüljenek elő a kártyák, amikor a társaság már igazán nem szomjas.

A játék menete: Középről kártya felhúz és felolvas. Minden kártyán van egy kérdés, hogy ki a legvalószínűbb….., kire jellemző leginkább…. és ezekhez hasonló. Mi itt elszámoltunk 3-ig, és arra az emberre mutattunk, akit a legvalószínűbbnek találtunk. És aztán jöhetett a megerősítős vagy megcáfolós story…. Eddig nem is hangzik durvának, viszont igazán személyes, bűnözős, szexuális tartalmú kérdések vannak.  

 

Mint pl: Valószínűleg támogatja a többnejűséget?, vagy Ki a legvalószínűbb, hogy lop a munkáltatójától?

illetve Ki az aki valószínűleg szexelt egy taxi hátuljában?  és ezek még egészen light kérdések.

Ki az utolsó ember, akivel szeretnék egy liftben rekedni? A legkevésbé valószínű, hogy egy bulin emlékeznek rá?

 

És azt kell mondjam, könnyen magára veszi az ember. Ha olyan.

Lássuk miért is érdekes, ez az egész. Egyrészt szintén ugyanaz a 10 ember játszotta, aki akkor ismerkedett meg, tehát nem tudtunk egymásról semmit, semmi olyan story-t amiből bármennyire is lehetett volna következtetni. Ez persze az idő folyamán javult, mert a megcáfolós, megerősítős történeteknél, azért ez-az kiderült.

Mi alapján volt az ítélkezés? (kedvenc témám) A benyomás, az öltözködés, a testbeszéd, az arcolvasás, aki ebben jártas már.

 Mondom Én, hogy nagyon számít a kinézet. Aki olvasott már engem, tudja, hogy nagyon fontosnak tartom. És ebből látszik, nem csak azért, hogy tükrözze az egyéniségünket, vagy adott esetben a hangulatunkat, hanem mert ha nincsen más, akkor bizony ez alapján dönt az ember.

  • Mert ugye az arcodon nem tudsz változtatni. (persze megfelelően vastag pénztárcával, lehet)
  • Viszont tudsz figyelni arra, hogy milyen például a hajad. Mosott, vagy már messze lerí róla, hogy 5 napja nem látott sampont. Ha hosszú hajad van, és össze van gumizva, azt bizony fésű segítségével tetted, vagy csak egy ceruza van a kontyba tűzve, esetleg hajcsattokkal variáltál.
  • Tudsz figyelni arra, hogy a ruhád mit közvetítsen rólad. Mert nagyon nem mindegy, hogy mennyire tűnsz ápoltnak. Mennyire tiszta a ruha, mennyire nem szakadt, és az sem mindegy, mennyire előnyös. Kilóg a hasad, fiuknál a rövidnadrág aljából kilóg-e valami (láttam már ilyet, jó pár összejövetelen). Lányoknál melltartó kontra spagetti pántos felső, has póló, esetleg kisestélyi, vagy ing, nyakkendő, hogy a másik végletet is felsoroljam.
  • Tudsz figyelni a testbeszédedre. Mert le lehet olvasni mennyire vagy zárkózott, vagy nyitott, mennyire ficánkolsz, nem tudsz egyhelyben megmaradni. Hogy amikor valakivel beszélsz, odafordulsz felé, vagy egyáltalán nem. Hogy mennyire hadonászol a kezeddel, beszéd közben. Ha ez egy álló parti, merre is nézek a lábfejeid, karba van-e a kezed, és még sorolhatnám.
  • Tudsz figyelni arra, hogy az egyes reakcióknál, ahhoz képest, amit mondasz, mit közvetít az arcod. Mert ez például nagyon-nagyon szembetűnő eltéréseket szokott mutatni. Mennyire a valóságot mondod a csapatba illeszkedés miatt.

És ezek nagyon közhelyesnek tűnnek, meg egy részére a többség nem is figyel tudatosan, de mégis számít mind. Mert így a 10 fős hirtelen összegyűlt emberek között, volt aki elhanyagoltnak tűnt, a másik sportosnak, de volt nagyon laza ember, és olyan akiről lerítt, hogy szabályokat követ. Volt akin látszott, hogy nagyon zárkózott és egyedül él, volt akiről leolvasható volt, hogy a munkájának él, és mondjuk semmi más nem izgatja. Volt a nagyon laza bulizós, és a spontán. És ahogy a megerősítő/cáfoló történetekből kezdtek kiformálódni a személyiségek, mind alaposan bizonyította az első benyomás ítéleteket.

Azt, hogy Én vajon hova sorolódtam azt nem tudom, de mindenképpen szembetűnő volt, hogy rám kevés ujjal mutogatás került, de volt olyan, aki rendesen meg lett ítélve „Bad People”-nak. És sértő vagy nem, de valamiért nagyon sok esetben rá/ rájuk esett a választás. És hozzáteszem, közben lehet, hogy tök jó emberek…

Ezért is fontos, hogy mielőtt valakit besorolsz, kezdj el beszélgetni vele. Sőt erősen ajánlott.

 

Jelzem, normál esetben az infók, amiket leszűrsz az első pillanatokból, mind tudat alatti, és csak néhány másodperc. És olvasmányim alapján, ezek az infók úgy fognak változni, átértékelődni, hogy a további információs pontok alapján mit szűrsz le. Ilyen pont a bemutatkozásnál az érintés. Azaz a kézfogás, vagy barátibb esetben a puszi, esetleg ölelés. És utána jön a kommunikáció. Annak is a hang az első része, és csak utána következik a tartalom, hogy mit mondasz a másik embernek. Az első benyomásra épülnek a következő pontok, ezért fontos ez.

 

És ezért is lehet vele „játszani” ahogy Én hívom. És jó lenne, ha itt senki nem arra gondolna, hogy ez nekem vagy bárkinek csak egy játék, vagy színészkedés. Nem, nem az, de igen is egy eszköz.

Mert gondoljunk bele, van amikor egy kicsit tudatosan, de használjuk ezt.

Egy állásinterjúra menet, mert visszafogottan, munkahelyhez méltóan öltözünk fel, még akkor is, ha nem vagyunk egyébként öltönyös, kosztümös figurák.

Egy randira készülve, mert nem mindegy, hogy azt szeretnénk elérni, hogy nehezen megközelíthetőek vagyunk, vagy éppen azt, hogy bármire kaphatóak.

Egy baráti összejövetelre is odafigyelünk, mi van rajtunk. És aki szerteágazó barátságokkal rendelkezik, az már megfigyelte azt, hogy minden társasági összejövetelre, szinte a társasághoz öltözünk, de legalábbis igyekszünk olyan oldalunkat mutatni, ahogy megismertek minket?

Ha pedig éppen egy idegen társaságba megyünk, szinte biztos, hogy a legkényelmesebb és legszebb ruhánkat vesszük fel, mert biztonságérzést kelt.  

És még akkor is, ha nem egy „Bad Pepole” játékra mész, akkor is fontos, hogy mit gondolnak rólad a többiek, mert ennyi hiúság mindegyikünkben van, még ha nem tudatosan is….

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Bumble 1.2

  És akkor jöjjenek az első tapasztalatok a randiappal kapcsolatban: Úgy látom, hogy attól, hogy valaki bejelöl engem, és én is bejelöltem őt, és chat-et indítok, az semmit nem jelent. Ez nekem azért furcsa, mert elvileg ez app azért van, hogy ismerkedj, tehát mondhatni várod mi történik, látod, hogy valaki like-olt, látod, hogy valaki írt, de akkor miért nem veszed ezt figyelembe? Ezt még nem értem. Bár, ma kaptam erre egy rövid választ a threads-en: mellettem beszélget 6 másikkal. És ezzel nekem nincs bajom, mert éppen pont 6 chatben vagyok benne. De Én ha úgy van, mind a 6-al tudok egyszerre csevegni, még az offline életem ellenére is. Multitasking….. Túllépek ezen. De a pasik nem túl aktívak ilyen téren. Mondhatnám, akkor hagyjuk is, végülis ez is egy jel nem? És akkor lássuk a vidámabb felhozatalt. Van bio, amit nem kötelező kitölteni, de vannak, akik igenis élnek ezzel a lehetőséggel:     Alapvetően kolléganőm azt mondta, figyú legalább kreatívak, ami ...

AppRandi 2 és 4

Csendben voltam, mert gondoltam hátha alakul a dolog, de ma lezárásra került, így kiérdemelte itt a pozíciót, hogy írjak róla.  Innen folytatom: És akkor ma este randi 2, két fekete ponttal indulásos lesz, kíváncsi leszek. A két fekete pontot a következőkkel érdemelte ki: 1, az este hetes találkozót áttette fél 10-re.   2, Majd találunk valami nyitva lévő helyet a király utcában, mondta kiérdemelte a másodikat. Így indultam neki, de úgy voltam vele, rajtam ne múljon már ez, tényleg nyitott vagyok kompromisszumra képes. Így aztán fél 10 Liszt Ferenc tér. Legalább időben érkezett már ez is valami. Viszont farmer rövidnaci, mintás póló, sportcipő.  Ez nekem azért furcsa, mert okés, hogy ilyen esetleg a hétköznapokban, és ezzel nincs is bajom, de ez egy első randi, ahol magadból a maxot hozod ki.  Mert ha meg így nézem, ez a max és ennél már csak lentebb van, akkor jaj.   De okés, ne kötözködjek este fél 10-kor. Viszont megjegyzésre került, mennyire csinos...

Énállapot

  Ez a randiapp, és az univerzum küldött podcastjai elmélkedésre késztetnek, mint mindig minden nagyjából. De lefordítva: az énállapot a jelenlegi életemre, meg egyébként is az életemre.  Azt vizsgáltam, egy-egy végre elindult chatelésben mi az, amire úgymond ugrom, vagy rosszul esik és miért, és mire ugrik a másik, és annak vajon mi lehet az oka? Eric Berne az egyik nagy kedvencem, az emberi kapcsolatokat vizsgálta. És bocsi, de lehetnek átfedések a posztjaim között, mert azt a témát már tuti érintettem, de nem ilyen megközelítésből. Tegnap, ahogy a podcastet meghallgattam, olyan agyvillanásom volt megint, hogy szinte füst szagot is éreztem. Tehát van ugye a három alap énállapot: Szülő/ Felnőtt/Gyerek. Hol/mikor/ melyiket vesszük fel, de alapvetően befolyásolja azt, hogy mit hoztuk gyerekkorból. Nagy összességében ezt mindenre elmondható, tudom, hogy uncsi, de szülőként nem tudom ezt ismételgetni, bár lassan szinte semmiben nem tudom befolyásolni a majdnem felnőt...