Ismét nagyon fáradtan, de mégis feltöltődve, de nem kicsit.
Ma Genf felé vettük az irányt, és mennyire jól tettük. Volt cél, de mégis. Merthogy Genf Nekem a kis Párizs.
Genf volt, hogy egy ideig Franciaország fennhatósága alá tartozott. És ezt tökéletesen meglátszik az építészeten. Ugyanazok a ház típusok, a fém korlátokkal, Ha bekötött szemmel vitt volna valaki ide a városka közepébe, nem biztos, hogy egyből azt mondom, hogy na ez tuti nem Párizs.
Nagyon az a feeling, kezdve az igazán igényesen öltözött idősebb, de valamit is magára adó fickókkal. És amikor nagyfiam éppen párt keres nekem, és azt mondja legyen 50 éves, akkor max ilyet tudnék magam mellé elképzelni. De persze tudjuk hol hibázik a rendszer, az ilyen korú pasiknak, pont nem az Én korombeli nő kell.Lépjünk is tovább.
Még be se értünk a városba, és máris elvarázsolt, és pont a volt francia vonatkozás miatt, itt is francia a nyelv, kivétel a frankos fizetés, és hogy EU-n kívül vagy, így net is is nuku. Persze ha előfizetsz hogyne, de néhány órára nem éri meg. Igazi retro turistaként, offline térképpel közlekedve, városnézés volt.
Ebéd szendvics a parkban, és videok készítése a nevezetesebb helyeken. Tényleg nézzétek meg a tiktok-on, mert leírni is nehéz.
Majd délutánra a Patek Philip óramúzeum volt tervezve, mert ez volt az egyik indok, Nagyfiú kérésére, hogy na ide látogassunk el. És megérte.
2023-ban ez 10 frank a felnőtteknek, gyerek 18 éves korig ingyen nézhetett körül. Elmondani nem tudom mennyi óra volt, komolyan nem tudom elmondani. 3 emelet, és az 1530-as évektől kezdődött az ismeretterjesztés.
Kezdettben még csak zsebórákat gyártottak, és később már mindenféle érdekes dologra órát tettek. Legyezőre, öngyújtóra, kitűzőre, gyűrűre, medálra, és megjelentek szépen az asztali órák is. Végtelen számú verzióban mindezt, általában arany, és kézzel festett kombinációban.
Számlapokat tekintve pedig a 24 óra számlapos, olyan ami a dátumot mutatja, ami a hold járását a csillagjegyekben, a fantáziadús, félig fehér, félig sötét, ahogy lemegy a nap. Az emberalak középen, és az bal oldalon az órát mutatja az egyik kezével, jobb oldalon a perceket a másikkal. Végtelen volt a lehetőség. Érdekesség, hogy 1830-ban jelent meg a karkötő óra, ami nagyon közel volt már a karórához.
De azt is megtudtam, hogy egy pilótának volt köszönhető a karóra kialakulása. Aki a repülő vezetése közben elég nehezen tudta a zsebórát elővenni, ezért felkötötte a kezére.
A karórák között lehetett látni az évtizedi stílusok változását, ezt nagyon élveztem, hiszen ilyenkor már a fogyasztói társadalomnak készültek a számlapok. Voltak kooperációk, mondjuk pl, a Tiffani &Co-val, de a jelenlegi legdrágább órát is láttuk a vitrin mögött.
Táskát, telefont, semmit nem lehetett bevinni, és komoly biztonsági örök voltak.
Szerencsére audioGuide-t nem kértünk, mert szemmel is alíg tudtam befogadnia több ezer óra látványát, nem hogy még szóban.
Hatalmas élmény volt, és mindenkinek ajánlom aki Genfben jár.
Megtalálható volt itt is egyébként a divat utcája, és persze sorállás volt a Rolex elött, de mivel az Swatch kiadott egy közös terméket az Omegával, és ez egészen megvehető, mert az ára 100 és 200 ezer között mozog, azért ott is komoly sorok voltak.
Egész egy pici Párizs, pedig jóval drágább, jóval költségesebben élhető.
Maradok Párizsnál azt hiszem.....:)
Megjegyzések
Megjegyzés küldése